Čiernobiele hračky pre bábätká - ako správne vybrať?

Zrejme ste sa už stretli s informáciou, že bábätko zhruba do polroka vidí jasne iba vo vzdialenosti do 30 cm aj to v odtieňoch šedej. Zrak sa mu postupne vyvíja a mení a rodičia sa na ňom môžu výrazne spolupodieľať práve výberom prvých hračiek. Práve tie čierno-biele kontrastné hračky dokážu stimulovať zrak a spolu s ním aj mozgové bunky, a tým aj kooperáciu rúk a očí. Celkové vnímanie podnetov z okolia do veku 3 rokov je možné ovplyvňovať aj vhodným výberom hračiek. Správnou stimuláciou očí viete predísť napríklad aj škúleniu.

Ako prvé "hračky" odporúčame kontrastné čierno-biele obrázky na Art kartičkách obdĺžnikového tvaru, ktoré môže bábätko pozorovať v postieľke a cibriť si zrak. Využívali sme veľmi Kartičky na kočík na klipsni a nastaviteľnej látkovej šnúrke pre upevnenie na kočík, postieľku či jedálenskú stoličku. Deti obzvlášť zaujala aj praktická a krásne spracovaná vnemová Šuchotavá panda. Srdcovou záležitosťou od malička je aj Matrioška vhodná na pozorovanie ako 3D objekt, neskôr na uchytenie do rúk a vo väčsom veku na objavovanie rôznych veľkostí... Je tak esteticky navrhnutá, že si ju budete chcieť neskôr ponechať na pamiatku či ako dizajnovú ozdôbku. Táto záležitosť sa jednoznačne dedí z generácie na generáciu!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie