Tipy na darčeky od Pixypie: Prvé hračky pre bábätko

 

1. Art Cards - kontrastné kartičky na pozorovanie

Pár týždňov po narodení sa dieťatku upravuje zrak, vidí nejasne, a preto na úvod môžete ako prvé hračky pre bábätko vyskúšať napríklad kontrastné čiernobiele kartičky Art Cards. Ide o pevné kartónové kartičky v čiernobielom dizajne, navrhnuté tak, aby ich bábätká, mohli pozorovať z diaľky v postieľke, či na deke, alebo o niečo uchytené. Môžete striedať rôzne motívy kartičiek: 

 baby animalsbabyanimals2

2. Klipsa na cumlík, hračku a hryzátko

Klipsa vytvorená z kojacich korálov sa stanene vaším SOS štýlovým pomocníkom 2v1 pretože už viac nebudete musieť zdvíhať cumlík či hryzátko zo zeme! Čím odpadá ďalšie umývanie či dezinfikovanie. Navyše, vďaka šnúrke z korálikov zároveň poslúži okolo 4 mesica aj ako hryzátkoKrásny & praktický klip, ktorý určite oceníte sa vyplatí mať jednoducho vždy poruke.

Viac sa dozviete v kategórii Klipsy na cumlíky.

 

 4041

 

3. Čo vidím na prechádzke - Kartičky na kočík 

Špeciálne kartičky okrúhleho tvaru na klipsni a nastaviteľnej látkovej šnúrke sú vhodné pre upevnenie na kočík, postieľku, či kdekoľvek to vyhovuje. Obdivovať ich môže už bábätko v kočíku alebo podľa typu spracovania (dizajn obrázky čiernobiele/farebené,  s názvami/ bez alebo číslovky) aj dieťatko v staršom veku, kedy sa k nim môže vrátiť a vy ich môžete pre zmenu upevniť napríklad o stoličku. Podľa motívu viete dieťatku pomocou kartičiek predstavovať farby, názvy či zvuky zvierat. Vďaka praktickému uchyteniu Skvelá zábavka všade so sebou.

650-3_iseebugs-cards-front(1)650-1_iseebugs-cards-mixed-510x510(1)

 

4. Hryzátko - okrúhle hryzátko donut alebo hryzátko s hrkálkou

V období okolo 2 mesiacov by už mohlo bábätko vedieť uchopiť predmet do rúk. Ten by mal byť idálne jednoduchý pre úchop, okrúhly ľahký a prípadne aj vydávať zvuk. Z rúk poputuje rovno do úst, preto je ideálnou hračkou na tieto prvé “cvičenia” práve hryzátko z kojacích korálov, ktoré môže žužlať a masírovať si s ním aj ďasno pri raste zúbkov.

09

 

5. Kojacie/kúsacie/nosiace korále - približne od 4. mesica, odkedy začnú deťom rásť zúbky môže byť nesvoje, podráždené, môže sa chcieť viac kojiť a preto vám padne vhod tento šikovný pomocník s pridanou hodnotou. Kojacie korále využijete pri kojení, na upokojenie pri prerezávaní zúbkov či pri nosení bábätka v nosiči a šatke. Na tieto korále by sa dali písať ódy. Ale v skratke ide o naozaj vkusný doplnok pre mamu, ktorý je vyrobený z bezpečných materiálov určených pre hryzanie pre deti so špeciálnym bezpečnostným zapínaním. Dieťatko sa s ním vyhrá, pomasíruje si zároveň ďasna, precvičí motoriku a vy máte voľné ruky na dopitie si kávy po prebdnenej noci. Pre viac užitočných informácií o vlastnostiach tohto skvelého doplnku odporúčame mrknúť sem:www.pixypie.com/pixyblog/10-dovodov-preco-si-zaobstarat-silikonove-nahrdelniky

DSC_1672

 

6. Šuchotavá panda - vnemová a motorická hračka pre najmenších. Pre stimuláciu zvukových vnemov odporúčame túto šikovnú a efektnú hračku :) Šuchotavá Panda je ultra ľahká a skladná hračka, ktorá zaujme čiernobielym kontrastným spracovaním a nekončiacim šuchotom! Môže vám robiť spoločnosť kdekoľvek pretože  ďaka uškám ju viete pripevniť o autosedačku, kočík alebo opostieľku. Odporúčame ju mať po ruke napríklad aj pri prebaľovaní, keď je už bábätko väčšie, nudí sa a je neposedné. Je to náramná zábava: www.pixypie.com/suchotava-sova-pre-babatka-z-organickej-bavlny/

731-1734-1_baby-organic-crinkle-toys-owl-catalog-900x(2)

 

7. Matrioška - krásna drevená dizajnová čiernobiela matrioška môže poslúžiť takisto na pozorovanie ako 3D objekt, neskôr na uchytenie do rúk a vo väčsom veku na objavovanie rôznych veľkostí matriošiek. Je to tak esteticky navrhnuté, že si budete chcieť tento kúsok ponechať ako dizajnovú ozdôbku. Táto záležitosť sa jednoznačne dedí z generácie na generáciu!

743-3_handmade-wooden-nesting-dolls-tradition-toy-woodland-900x(2)                                      

8. Látkové knižky - či už sa rozhodnte pre čiernobiely alebo farebný dizajn, látkové knižky by u vás doma nemali chýbať. Sú to skvelé počiatky čítacích dobrodružstiev. Veselá látková knižka z edície Wee Gallery je ako stvorená na zoznámenie s knihou už aj pre najmenšie bábätká. Obsahuje krásne kontrastné farebné ilustrácie, ktoré bude vaše dieťatko s úžasom pozorovať. 

 728737-3_pitter800-1-900x(1)

9. Kniha do vody - Vaše deti si môžu "čítať" aj vo vani! S touto unikátnou knižkou do vody čiernobiele kresby ožívajú, keď ich ponoríte do vody. Kniha je vhodná aj pre staršie deti, kedy pomocou štetca na maľovanie a vody môžete vyfarbovať jednotlivé stránky.

kniha-do-vody-kto-ma-rad-dinosaury-wee-gallery-03-500x500DSC04757

 

Inšpirácie na darčeky pre deti vo veku od 0 do 1 roka nájdete TU: https://www.pixypie.com/hracky-pre-babatka/