TEST: Podložka pre deti môže byť aj vkusná - poznáte takú?

IMG_1576

 

Podložka na prvé odtláčanie, plazenie, kolenačkovanie, prvé krôčiky a napokon na hranie aj pre staršie detičky

Priznám sa dlho som hladala vzor, ktorý by sme využili nielen v rannom veku, ale aj do budúcna. Nájsť niečo vkusné do izbičky aj pre staršie detičky nebolo vôbec však také ízy. Najprv sme mali skladaciu kvázi karimatkovú podložku so vzorom, ktorý som vždy predýchavala po vstupe do izbičky…Odmyslela som si teda ten nesúrodý vzor farieb a postavičiek a sústredila sa na pozitívnejšie stránky. Bola termo a ľahko sa skladala do harmoniky. Horšie bolo, že podložka sa šmýkala na podlahe a nedržala na mieste. Bolo to nielen nepraktické, ale miestami aj nebezpečné. Materiál bol tenší a dal sa jednoducho stlačením deformovať. Navyše do záhybov na skladanie sa ukladali všetky smietky. Skončila napokon zložená v aute, keďže nám ju nie je ľúto využívať na von, kde je viac-menej ideálna…až na ten vzor :)

 

Koberec náš každodenný

Neskôr sme presedlali na koberec. Síce som sa obávala zachytávania prachu, ktorý ani vysávač časom už neodsaje, najčastejšie sme riešili nepraktickosť čistenia pri rozliatych ovocných nápojoch…koberec do detskej izby - najmä pre malé deti, je bohužiaľ veľmi nepraktický. Síce sú na trhu vkusné, prateľné, nikdy to nevyperiete tak ako by ste utreli podložku a tie naozaj decentné sú oveľa-oveľa drahšie a stav po rokoch prania je tiež otázny.

 

Späť ku praktickosti: vyššia cena, vyššie nároky

IMG_1532

Podložka na hranie Pretty Vagabonds/POPPY: Je vyrobená z netoxického recyklovateľného materiálu XPE peny, ktorá neobsahuje ftaláty, latex, BPA ani formaldehydy. Je hypoalergická, antibakteriálna a bez zápachu typického pre podložky z PVC. Pohlcuje zvuk aj nárazy. 

IMG_1559

 

Pri serióznom zariaďovaní detskej izbičky našej 2-ročnej princeznej som už dlhšie rozmýšlala, čo s tým neposlušným kobercom podniknúť. Tip mi dala kamarátka, ktorá našla pekné vzory umyvateľných podložiek v ideálnej veľkosti 150 x 180 cm. Rozhodli sme sa ju vyskúšať a tu vypichnem benefity, ktoré ma oslovili najviac => Na prvý pohľad vás zaujme vzor, respektíve 2, keďže podložka je obojstranná (čierne bodky a trojuholnikový vzor - POPPY) a môžete ju obmieňať. Keďže je hrubšia cca 1,5 cm tak sa na nej pohodlne sedí aj na zemi, dokonca aj tehotnej :) To že je termo, ucítite hneď a je to príjemné dokonca aj v letnejších mesiacoch, predsalen na studenej zemi sedieť, to nie je nič moc…Na dotyk je takisto príjemná, mäkká ale pritom drží tvar, nedeformuje sa ako pena v lacnejších podložkách. Prekvapilo ma, že napriek tomu, že je ultra ľaká, pekne drží na podlahe a nešmýka sa podložka ani vy, keď po nej kráčate. To je veľmi dôležité z mojich predchádzajúcich skúseností a najmä, keď sa dieťa začne plaziť či kolenačkovať je super, ak drží podložka na mieste a necestuje spolu s dieťatkom po byte. Priznám sa veľmi mi vadil aj ten šuchot, ktorý vydávala naša predchádzajúca karimatková podložka, keď ste na ňu stúpili a posúvala sa….Opticky aj užívateľsky je teda podložka Pretty Vagabonds vkusná a veľmi pozitívna záležitosť. Cena je vyššia, avšak na vyššie zmienené má aj svoje pádne dôvody. Ale aby sme ju len neblahoslavili, musím dodať, že som náročný užívateľ a úprimne som čakala, že materiál bude ešte o niečo luxusnejší. Takisto rozmery po zložení sú oproti lacným tzv. harmonikových skladačkám o dosť väčšie, preto by som túto podložku odporúčala ideálne do interiéru. Na výlety autom by vám zrolovaná pri svojej veľkosti mohla zabrať zbytočne veľa miesta. Osobne si však myslím, že by bolo škoda takúto krásku ničiť v exteriéri, kde môže vplyvom slniečka prísť o svoje žiarivé farby. 

Za nás teda palec hore pre podložky z dielne slovenskej značky Pretty Vagabonds, najmä ak sa rozhodnete zainvestovať do interiéru detskej izby už do budúcna….:)

Za fotky vďačíme Tina Szaboo photography a hryzátko Nebo môžete kúpiť u nás v eshope Pixypie, kde nájdete k podložke aj nádherné vecičky, s ktorými sa zahrajú vaše detičky. Obzvlášť odporúčame pozrieť edukačné hračky pre bábätká od Wee Gallery či hravú ponuku kreatívnych hračiek Djeco, ktoré sú vhodné aj pre staršie detičky (od 2-3 rokov vyššie).