Darček pre novorodenca - s týmito kúskami zahviezdite

Hryzátko alebo radšej náhrdelník? Páčia sa vám kúsky z našej ponuky, avšak dumáte, čo môže vaše dieťatko najlepšie využiť teraz a aj do budúcna? Hľadáte krásny darček pre novorodenca? Spísali sme zopár užívateľských tipov, ktoré vás pri výbere môžu lepšie nasmerovať :)

 

IMG_3203

 

1. Klasické hryzátko - chutný "donutík"

Samozrejme, vždy záleží od veku vášho dieťatka. Detičky najprv vnímajú kontrastné kombinácie a asi okolo 2 mesiacov by malo dieťatko vedieť uchopiť hračku ideálne okrúhleho tvaru, pretože tá sa mu rúčkach jednoducho drží. Na tento účel môže poslúžiť práve hryzátko. Dieťatko ho môže jednoducho uchopiť oboma rukami a skúmať tvary i farby. Hryzátko pozostáva z dvoch krúžkov, zatiaľ čo jedno je z prírodného neošetreného bukového dreva, druhé pochádza z vysoko kvalitného potravinárskeho silikónu. Je to výborná pomôcka pre masírovanie ďasienok v období rastu zúbkov. Je vhodné pre detičky od ranného veku, nakoľko sú kombinácie aj vo výrazných dvojfarebných čierno-bielych či čierno-šedých odtieňoch, kedy detičky jednoduchšie farby rozoznajú. S týmto hryzátkom sa zabavia však nielen bábätká, ale aj staršie detičky. Poslúží vám nielen doma, ale i vonku, kde ho odporúčame upevniť na praktický a krásny klip, napríklad v totožnom odtieni ako hryzátko.

IMG_2887

 

2. Hryzátko s hrkálkou - atypický pomocník

Hryzátko s hrkálkou 2v1, ktoré je v porovnaní s klasickým "donut" hryzátkom na prvý pohľad rozdielne vo veľkosti aj v prevedení. Je o čosi menšie a vďaka dvom mini krúžkom vydáva jemný drevený hrkálkový zvuk. Dieťatko ho môže jednoducho uchopiť oboma rukami a skúmať tvary i farby. Zaujímavý geometrický tvar korálok podporuje vývoj motorických schopností a pri pohybe hryzátko vydáva zvuk, ktorý dieťatko učí vnímať a spracovávať okolité podnety. Postupne bude dieťatko vedieť uchopiť hryzátko do jednej ruky, potom obidvoch a neskôr si s ním môže masírovať ďasná a tak zmierniť pocit napätia a tlaku a napomôcť zúbkom pri prerezávaní.

 

IMG_3915

  

3. Klip na cumlík - verný kamarát

Keďže hryzátka či cumlíky sa stávajú neoddeliteľnými spoločníkmi nielen doma ale i vonku, odporúčame ich pripevniť ku klipu a vyhnete sa tak strate a neustálemu umývaniu hryzátka či cumlíku. Prakticky ho môžete uchopiť na kočík alebo o oblečenie dieťatka. Budete ho tak mať neustále po ruke a na očiach. Keďže aj tieto praktické kúsky pozostávajú zo silikónových a drevených korálok sú vhodné nielen na uchytenie, ale aj hrýzanie. Tento veľmi vkusný a praktický pomocník sa vám zíde jednoducho vždy a všade. 

DSD08576

 

4. Náhrdelník - vkusný aj praktický kúsok, ktorý neomrzí

Silikónové korále, z ktorých pozostávajú oboje hryzátka či klipsy sú tie isté, alebo identické veľkosťou či farebne pre spracovanie silikónového náhrdelníka. Radi by sme podotkli v prvom rade, že ide o vkusný doplnok, ktorý na prvý pohľad nekričí, že sa jedná o akúsi "mama" záležitosť. Záleží nám na výbere a do ponuky sme zaradili iba kombinácie, ktoré sú jednoducho estetické a zladené. Náhrdelník má v porovnaní s vyššie spomínanými pomocníkmi jeden podstatný benefit, ktorým je, že ho máte práve na krku. Tým pádom vy máte ruky voľné a dieťa má pre zmenu rúčky zaneprázdnené. Preto je náhrdelník vlastne 2v1, vy máte pekný estetický prvok ku každému outfitu, ktorý navyše zúžitkuje aj vaša malá ratolesť. S tým sa spája úspora miesta v taške, času na umývanie keďže ho dieťatko nedokáže odhodiť. V podsate korále sú dlhá zábavka pre zúbky a rúčky, ktoré si nájdu rôzne tvary a veľkosti korálikov. Na dotyk pôsobí silikón ako "druhá koža" a farebné kreácie náhrdelníku podporujú aj motorické zručnosti. Momentálne sa stáva asi najvyznávanejším prívlastom vo výchove vzťahová väzba. A práve tu sa korále, pôvodne ako pútač pozornosti, stávajú tiež "pútačom" a upevňujú puto matka-dieťa. Práve pri ich nosení si vás vaše dieťatko môže prezerať pekné zblízka, cítiť vás, počuť tlkot srdca a vy sa zas môžete nabažiť jeho krásnej vône a hebučkej pokožky. Okrem týchto všetkých benefitov sa z korálov stáva takisto nenahraditeľný pomocník ak si z vás dieťatko urobilo cumlík, napríklad pri zaspávaní. Práve na toto môžete "zneužiť" korále! Či už pri kojení alebo nosení vám budú veľkým pomocníkom a za nás ich jednoznačne odporúčame!

Náš tip: Ideálnou voľbou na kombináciu všetkých benefitov môžete nájsť napríklad v setoch v zostave hryzátko, klipsa & náhrdelník, prípadne aj náramok a k tomu za zvýhodnené ceny TU :) alebo si vyberte vysnívaný kúsok v kategórii Darčeky pre bábätko, kde sme pre vás vybrali najobľúbenejšie vecičky našich zákazníkov.

 

IMG_2688

 

PS: ak si neviete vybrať, možno bude pre vás ideálnou voľbou práve set v zostave hryzátko, klipsa & náhrdelník, prípadne aj náramok k tomu.

 

A na záver niečo o silikóne a bezpečnosti:

  • pre starostlivosť postačí iba vlažná voda prípadne kvapka prostriedku pre umývanie cumlíkov a flašiek,
  • je ekologický a bezpečný,
  • bez vône a chuti, stabilný voči teplotám (teplo aj chlad),
  • nestráca svoje vlastnosti a na dotyk ako druhá koža,
  • všetky hryzátka, klipsy a náhrdelníky sú spracúvané ručne,
  • šnúrka náhrdelníka je tak pevná, že nie je možné ju fyzicky roztrhnúť ani prekúsnuť,
  • zapínanie je zabezpečené plastovou krytkou, ktorá chráni šiju pred odretím,
  • ak zatiahnete za korále vy alebo vaše dieťatko príliš silno, krytka sa rozopne automaticky sama a to bez akéhokoľvek nepriaznivého dopadu na váš krk alebo na bezpečnosť dieťatka,
  • silikón je bezpečný a žiadaný, preto sa využíva na výrobu nespočetného množstva detských produktov ako hračiek, fliaš, cumlíkov a tak ďalej,
  • na dotyk má príjemne hladký povrch podobný pokožke, ktorý majú deti radi.Ak si ani po prečítaní tohto článku neviete rady s výberom, veľmi radi vám pomôžeme sa rozhodnúť, naše kontakty nájdete tu.