10 dôvodov, prečo si zaobstarať silikónové náhrdelníky

Silikónové náhrdelníky? Ďakujem, neprosím. Naozaj? Poznáme minimálne 10 dôvodov prečo si ich zaobstarať.

Pravdupovediac o ich existencii som ešte pred pár mesiacmi ani netušila! Aká škoda a koľko situácii by mi to uľahčilo…Zhrniem iba niekoľko nesporných benefitov pre tieto praktické a krásne kúsky.

  28753271_347577755748974_4073026918268534784_n(1)

  1. Voľné ruky: ich podstata spočíva najmä v tom, že ich máte na krku (aspoň väčšinu času), máte teda voľné ruky a navyše vaše dieťatko ich nemôže odhodiť, čím si ušetríte kopec času spojených s umývaním alebo inou expresnou dezinfekciou.

  2. Dlhá zábavka pre zúbky a rúčky: je to šnúra korálov a tak dokáže zabaviť všetky prstíky, ktoré si nájdu rôzne tvary a veľkosti korálikov…skrátka zábava na dlhý čas, dokonca si pri tom možno vypijete aj kávu! Hurá, aký nečakaný luxus.

  3. Motorika: príjemný materiál a farebné kreácie náhrdelníku podporujú aj motorické zručnosti.

  4. Vzťahová väzba: korále, pôvodne ako pútač pozornosti sa stávajú  "pútačom"  a upevňujú puto matka-dieťa, keď si vás vaše dieťatko môže prezerať pekné zblízka, cítiť vás, počuť tlkot srdca a vy sa zas môžete nabažiť jeho krásnej vône a hebučkej pokožky.

  5. Nenahraditeľný pomocník: ak si z vás dieťatko urobilo cumlík, napríklad pri zaspávaní, zneužite na tento účel práve kojo náhrdelník! Či už pri kojení alebo nosení, budú vám veľkým pomocníkom.

  6. Druhá koža: silikón je bezpečný a žiadaný, preto sa využíva na výrobu nespočetného množstva detských produktov ako hračiek, fliaš, cumlíkov a tak ďalej. Príjemný hladký povrch podobný pokožke majú deti radi. Náhrdelníky sú navyše zaistené krytkou, ktorá sama povolí pri silnejšom zatiahnutí.

  7. Sú estetické:* je to vlastne 2v1, vy máte krásny a vkusný náhrdelník, ktorý navyše zúžitkuje a vaša malá ratolesť. S tým sa spája úspora miesta v kabelke, času na umývanie iných hryzátiek…Navyše ho budete mať takto vždy pri sebe a na očiach - okolie môže obdivovať vkusný kúsok na vašom krku, dieťatko ho zas vždy uvidí. Jednoducho win-win!!! :)

  8. Vždy po ruke: ak si potrebujete do niečoho zakusnúť, uprednostnite korále než vaše nechtíky. Ak si však potrebuje zahryznúť do koláčika, v tomto prípade vám veľmi nepomôžeme. Túto krízu bohužial dôverne poznáme, ach jaj...

  9. Upozornenie: môže sa stať, že sa vám tak zapáčia a fitnú k oufitu, že sa ich nebudete chcieť vzdať. V tomto prípade odporúčame zariadiť sa podľa toho. Ďalší náhrdelník? Tip od nás: možno by pomohlo hryzátko ladené do tohto setu, hmmm...

  10. Kdekoľvek so sebou: napriek tomu, že sú estetickým prvkom, materiál a jednoduchá starostlivosť (stačí umyť iba vlažnou vodou) im dovoľuje byť využívané kdekoľvek, a to či vode alebo na suchu a spríjemňovať čas doma či na cestách :)

 

Na záver len pripomeniem, že ak sa korále dostanú do malých ručičiek - bez toho, aby zdobili vašu hebkú šiju - majte dieťatko na očiach.  

 

*k tomuto dôvodu sa síce dostávame až v bode 7, ale dovolím si povedať, že naše kolekcie sú tak vkusné, že by som to pokojne dala aj ako bod 1!